ogrody zimowe z poliwęglanu

 

 

 

 


Ogrody z dachem poliwęglanowym Poliwęglan – materiał XXI wieku- nowoczesny świat, który nas otacza jest zbudowany właśnie z niego. Obudowy telefonów, laptopów, tabletów, płyty CD, okulary, butelki dla niemowląt, półki w lodówkach aż po szyby w Formule 1 i wizjery batyskafów. W naszych konstrukcjach stosujemy poliwęglan komorowy o grubości 25 mm. Cechami charakterystycznymi dla poliwęglanu komorowego są:

  • niewielka waga,
  • wysoka twardość i odporność na uszkodzenia,
  • bardzo dobre właściwości izolacyjne,
  • dobra przepuszczalność światła.

Wykorzystując powyższe zalety, oraz w pełni aluminiowy szkielet dachu proponujemy Państwu lekką konstrukcję o bardzo dużej nośności. Aby nasze dachy służyły przez dziesięciolecia, wszystkie elementy dachu łącznie z opierzeniem oraz rynnami są wykonane z aluminium. Konstrukcją zadaszenia z pokryciem poliwęglanowym.

Nasza konstrukcja została opracowana ,aby w 100% procentach wykorzystać właściwości poliwęglanu, przy całkowitej eliminacji problemów wynikających z niewłaściwego zastosowania , a zwłaszcza montażu poliwęglanu.

Ogrody zimowe z poliwęglanu

Poliwęglan komorowy, który stosujemy do pokrycia naszych aluminiowych konstrukcji standardowo ma 25 mm grubośći. Taka grubość zapewnia bardzo wysoki udźwig ( rozstaw krokwi około 100 cm) przy zachowaniu bardzo dużej powierzchni światła wpadającego do ogrodu zimowego. Dodatkowym atutem jest współczynnik przenikalności cieplnej [W/(m2K], który wynosi U=1,50. Jako nowoczesny materiał budowlany, poliwęglan sam w sobie jest konstrukcją nośną. Wewnętrzna konstrukcja komór została zaprojektowana tak, aby przy największej izolacji termicznej uzyskać największe parametry nośne. Wykorzystując tę niespotykaną właściwość stworzyliśmy konstrukcję, w której poliwęglan nie jest wypełnieniem( jak w standardowych konstrukcjach), lecz stanowi płaszczyznę przykrywającą szczelnie aluminiowy stelaż. Dzięki temu płyty na dachu łączymy tylko na krokwiach, natomiast na całej długości poliwęglan jest w jednym kawałku. Takie rozwiązanie eliminuje miejsca przecieku, powiększa powierzchnię wpadającego światła do ogrodu zimowego, redukuje do minimum nakłady pracy przy czyszczeniu, a izolacja termiczna jest taka sama na całej powierzchni dachu.

Dodatkowym atutem jest stopniowe, bardzo wolne oddawanie temperatur przez poliwęglan komorowy. Podczas opadów śniegu najbardziej zewnętrzna komora nie zamarza ponieważ jest ogrzewana przez komory leżące poniżej – jak w termosie. Dzięki temu padający śnieg spływa do rynny nie tworząc czap śniegowych. Płyty poliwęglanowe mogą mieć dowolny kształt, dzięki czemu jesteśmy w stanie projektować konstrukcje, których nie można wyprodukować w innych systemach. Często spotykamy się z nierównymi tarasami, lub ścianami postawionymi pod różnymi kątami. W takim wypadku postawienie kwadratowej standardowej konstrukcji nie wchodzi w rachubę ze względów finansowych- (dodatkowe profile, poszerzenia, obróbki), jak i estetycznych – dopasowany ogród zimowy maskuje niedoskonałości otoczenia.

Niedzielony na małe części poliwęglan przyspiesza montaż, co redukuje koszty pracy naszych pracowników. Jest lekki, więc także jego transport i przygotowanie pochłaniają mniej energii. Aby poliwęglan służył w ogrodzie zimowym przez dziesiątki lat zabezpieczamy go specjalistycznymi taśmami paro-przepuszczalnymi. Taśma ta zapobiega dostawaniu się niepożądanych zabrudzeń do komór poliwęglanu, jednocześnie pozwalając na swobodne odparowanie wody, która zbiera się w postaci pary podczas kondensacji. Delikatna taśma jest zabezpieczana przed uszkodzeniami mechanicznymi profilami aluminiowymi, które zostały zaprojektowane z myślą tylko o tej funkcji.

Kolorystyka poliwęglanu

Poliwęglan komorowy występuje w różnej kolorystyce i przeźroczystości. Lata doświadczeń i opinii, które otrzymaliśmy od naszych klientów, skłaniają nas do polecania najczęściej poliwęglanu mlecznego. Rozprasza on delikatnie światło nie tworząc nieprzyjemnych refleksów. Utrzymanie go w czystości jest mniej uciążliwe niż przeźroczystych materiałów, na których widać najmniejszy kurz. Światło, które wpada jest słabsze o 12%. Tworząc nasz ogród zimowy z dachem pokrytym poliwęglanem zależało nam na utrzymaniu jak największej szczelności i Izolacji termicznej, dlatego w żadnym miejscu nie zachodzi przemarzanie, a elementy konstrukcji łączą się tak aby tworzyć mostki termiczne.

Ogród zimowy ma służyć Państwu przez dziesiątki lat, więc wszystkie elementy są wykonane z aluminium malowanego proszkowo lub z PCV. Dobór nawet najmniejszych części takich jak śrubki i uszczelki EPDM jest zweryfikowany długoletnim doświadczeniem. Każdy dach jest przygotowywany indywidualnie, więc nasi montażyści składają go dla sprawdzenia na hali tak, aby montaż przebiegał sprawnie i bez zakłóceń.