fbpx

Ogrody z dachem poliwęglanowym

Dachy z poliwęglanu to nie tylko lekkość i odporność na uszkodzenia. To także wyjątkowe właściwości izolacyjne i bardzo dobra przepuszczalność światła. Nasza oferta obejmuje lekkie konstrukcje o wyjątkowej trwałości. Konstrukcję dachu wykonujemy z aluminium, dzięki czemu możemy mieć pewność, że dach będzie służył przez wiele lat. Pokrycie dachów wykonujemy z materiału XXI wieku, jakim jest poliwęglan komorowy. Materiał ten jest niezwykle trwały i bezpieczny w stosowaniu. Występuje on w różnorodnej kolorystyce.

winter-gardens (8)

Wyjątkowa konstrukcja dachów z poliwęglanu

Poliwęglan to materiał, który stosujemy przy pokryciu konstrukcji wykonanych z aluminium. Standardowo ma 25 mm grubości, co zapewnia duży udźwig. Jednocześnie zapewnia dużą powierzchnię światła, które będzie wpadało do naszego ogrodu zimowego. Materiał ten posiada również wysoki współczynnik przenikalności cieplnej, wynoszący aż U–1,50. Ten nowoczesny materiał jest konstrukcją nośną, której wewnętrzne systemy komór posiadają wysoką izolację termiczną, a przy tym również wysokie parametry nośne. W konstrukcji tej poliwęglan stanowi płaszczyznę przykrywającą stelaż, a nie jest jej wypełnieniem. W ten sposób płyty na dachu łączone są na krokwiach, a poliwęglan pozostaje na dachu w jednym kawałku. To rozwiązanie ma wiele zalet – eliminuje ewentualne miejsca przecieku i zwiększa powierzchnię wpadania światła. To także doskonała izolacja termiczna na całej powierzchni dachu. Dachy z poliwęglanu posiadają jeszcze jeden atut. Bardzo powoli oddają temperaturę – dzieje się to stopniowo. Zewnętrzna komora dachu nie zamarza również w trakcie opadów śniegu, ponieważ jest ogrzewana przez komory poniżej. Padający śnieg nie tworzy dzięki temu na dachu z poliwęglanu czap śniegowych.

Kształt i kolor w ogrodach z dachem poliwęglanowym

Płyty poliwęglanowe charakteryzują się tym, że mogą przybierać dowolny kształt. Dzięki temu projektujemy z nich konstrukcje niemożliwe do wykonania w przypadku innych systemów. Poliwęglan jest niezwykle lekki, dzięki czemu łatwy w transporcie i montażu. Z powodzeniem można ich używać przy budowie ogrodów zimowych z dachem poliwęglanowym. W trakcie budowy używamy specjalnych taśm paro-przepuszczalnych, które wzmacniają konstrukcję. Taśmy te zapobiegają przenikaniu zabrudzeń do komór, pozwalając przy tym na odparowanie wody. Ogrody zimowe z dachem poliwęglanowym są bardzo różnorodne, również ze względu na występowanie poliwęglanu w przeróżnej kolorystyce i przezroczystości. Najczęściej stosowany przez nas jest jednak poliwęglan mleczny, który delikatnie rozprasza światło. Jest ono wówczas słabsze o 12%, dzięki czemu nie jest tak bardzo ostre, lecz zyskuje przyjemny odcień. Elementy konstrukcji w proponowanych przez nas dachach łączą się w mostki termiczne, dzięki czemu nie dochodzi do przemarzania. Tworząc dachy do ogrodów zimowych tworzymy z myślą, aby służyły one przez całe lata. Dlatego są tak precyzyjnie wykonane, a konstrukcja z aluminium, jak i wszystkie elementy, malowane są proszkowo.

winter-gardens (12)