fbpx

Ogrody zimowe – inspiracje, projekty, aranżacje

Ogrody zimowe
inspiracje, projekty, aranżacje

Ogród zimowy
liczne inspiracje aranżacyjne

Indywidualne pomysły przyszłych posiadaczy oranżerii przydomowych często nie mają granic i nic w tym dziwnego. Planując własny ogród zimowy, tworzą liczne projekty, chcąc zagospodarować je jak najlepiej. Chodzi o połączenie preferowanych rozwiązań wizualnych z jakością materiałową czy konstrukcyjną. W takim przypadku wiele zależy od dostępnej powierzchni, a także specyfiki najbliższego otoczenia. Nowoczesny ogród zimowy powinien też zapewniać optymalne wygłuszenie od ruchliwej ulicy, tworząc pełen harmonii i spokoju azyl.

Aranżacje
ogrodu zimowego

Podstawowym determinantem wyglądu własnej oranżerii będzie bez wątpienia sposób ogrzewania. Ogród zimowy to na przykład projekt ciepły i zimny. Pierwszy z nich uwzględnia instalację dodatkowego systemu, podczas gdy drugi skupia się wyłącznie na promieniowaniu słonecznym. W rezultacie środek wypełni inna roślinność oraz odmienne wyposażenie. Meble i wszelkie dodatki można skomponować w dowolnym stylu. Część ekspertów wskazuje na zachowanie spójności z przestrzenią mieszkalną, ale inni polecają pewne przełamanie. Gdy większość pomieszczeń utrzymanych jest w tym samym tonie, ogród zimowy może posiadać odmienną aranżację. Wszystko po to, aby zyskać oryginalność. Dobrym przykładem jest zaaranżowanie prywatnego gabinetu czy siłowni, które ze względu na swoją specyfikę mogą być zupełnie inaczej zaaranżowane.

Ogród Letni
inspiracje zależne od potrzeb

Nowoczesny ogród letni to doskonała alternatywa dla typowej oranżerii całorocznej. Konstrukcja ogrodu letniego to zadaszenie aluminiowe wypełnione nieizolowanymi termicznie systemami ścian. To nie tylko zadaszenie, ale rozszerzenie jego funkcjonalności i jeszcze więcej opcji na spędzenie przyjemnego popołudnia z rodziną i przyjaciółmi. Zabudowa tarasu umożliwi szybkie odmienienie jego charakteru i podwyższenia funkcjonalności.

Ogród letni to doskonały wybór dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Jego konstrukcja pozwoli wygrać z nieprzewidywalną, wiosenną aurą i cieszyć się urokami wypoczynku w ogrodzie już wczesną wiosną. 

Uniwersalne inspiracje dla
ogrodu zimowego

Odzwierciedleniem designu oranżerii są ogólne preferencje właścicieli. Niektórzy cenią pewien konserwatyzm i umiarkowanie w obszarze stylu, podczas gdy inni stawiają na ekstrawaganckie oraz niekonwencjonalne rozwiązania. Ogród zimowy to także aranżacje niewymagające późniejszych korekt. Pewna uniwersalność wystroju takich przestrzeni nie wyjdzie z mody, gwarantując korzystny mikroklimat. Przyjemność z przebywania w danej oranżerii odnosi się do warunków panujących w środku, ale też odbioru wizualnego tworzonego przez meble, system oświetlenia czy ponadczasowe dodatki. Ważne jest, aby domownicy, wchodząc do ogrodu, zyskali lepszy nastrój, czerpiąc ogromną przyjemność z chwili odpoczynku w komfortowych warunkach.

Pozostała
oferta WINTERGROUP

Pergole
Zadaszenia zwiększają funkcjonalność tarasów, balkonów i ganków.
Oferta
Zadaszenia
Zadaszenia zwiększają funkcjonalność tarasów, balkonów i ganków.
Oferta
Akcesoria
Do zabudowanych tarasów i ogrodów zimowych oferujemy wiele dodatkowych opcji.
Oferta

Gdzie działamy