
Na czym polega fenomen poliwęglanu?
Poliwęglan uchodzi za doskonałe tworzywo sztuczne powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Z pewnością zastanawiasz się teraz, dlaczego? Odpowiedź jest naprawdę prosta. Poliwęglan jest wysoce odporny na uszkodzenia zewnętrzne i nawet przy silnym uderzeniu nie pęknie. Oprócz tego wyróżnia się niezwykłą elastycznością, niską wagą, długą żywotnością, a przede wszystkim odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne, dzięki czemu wykonana z niego konstrukcja może służyć przez wiele lat. Poliwęglan ma także inne zalety, takie jak obustronna ochrona filtrem UV. Najczęściej materiał jest wykorzystywany w przydomowych ogrodach letnich lub zimowych jako zadaszenie tarasu, podczas montażu wiat bądź altan.
Konstrukcje z wykorzystaniem poliwęglanu
”Mleczny poliwęglan nie przepuszcza światła, przyciemni mi ogród i dom”. Czy to prawda? Tak naprawdę nie zostało udowodnione ani w 100% potwierdzone, że konstrukcja wykonana przy wykorzystaniu poliwęglanu w znacznym stopniu wpływa na temperaturę wewnątrz przydomowego pomieszczenia. Zamawiając ogród zimowy na www.winter-gardens.pl, masz gwarancję, że do jego budowy zostanie zastosowany 5-komorowy poliwęglan o strukturze „X” w kolorze mlecznym, który pozwala na wykonanie komór termoizolacyjnych. Dzięki temu z możliwości konstrukcji można korzystać przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, poliwęglan jest niezwykle wytrzymały oraz całkowicie bezpieczny, wytrzymuje temperaturę nawet do 160 stopni oraz posiada dwustronną powłokę UV, która nie ulega odbarwieniu pod wpływem promieni słonecznych.
Zacienienie ogrodu zimowego a poliwęglan
Nic dziwnego, że poliwęglan jest najchętniej wybieranym materiałem budowlanym. Jest jednak nadal jedna kwestia, która wielu osobom nie daje spokoju. Czy poliwęglan wpływa na przyciemnienie pomieszczenia? Czy rzeczywiście jest alternatywnym rozwiązaniem dla klasycznych akcesoriów do ogrodów i zadaszeń? Otóż poliwęglan pochłania około 12% światła. Jego kluczowym zadaniem jest rozpraszanie światła czy promieni słonecznych. W przypadku płyt wykonanych z poliwęglanu mlecznego przedostające się przez nie słońce znacznie rozjaśnia zabudowaną przestrzeń, tym samym nie wystawiając domowników na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.